Лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок


Досвід успішного виконання більше 1400 ендовазальних лазерних коагуляцій при варикозі з 2010 року – гарантія Вашого одужання!
Гринчук Валерій Петрович
Хірург відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні
Телефон лікаря: 097-746-15-34

При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок необхідно:

  • ліквідувати неправильний зворотній кровотік в поверхневих венах і привести циркуляцію крові до норми.
  • ліквідувати варикозні вени і вузли на тільки як косметичний дефект але і як джерело небезпечних для життя тромбів.

На теперішній час не існує лікувальних засобів, які могли б відновити варикозно розширену вену.

До недавнього часу операції при варикозній хворобі виконувались за методиками впровадженними на початку 1900 років із госпіталізацією хворого, проведенням наркозу, розрізів із накладанням швів, тривалим перебуванням у лікарні.

Розвиток малотравматичної хірургії призвів до появи нового лазерного методу у лікуванні варикозної хвороби нижніх кінцівок. З початку 2000 років у 90% всіх випадків варикозна хвороба нижніх кінцівок лікується малотравматично (тільки через проколи) із застосуванням методу лазерної облітерації, яка називається ЕНДОВАЗАЛЬНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ.

Відмінності лазерного лікування від традиційного оперативного

При традиційному оперативному лікуванні варикозної хвороби під загальним чи спинномозковим знеболенням на нижній кінцівці проводяться чисельні розрізи: на гомілці, стегні, паховій ділянці для видалення ураженого венозного стовбура і його бокових гілок. Операція завершується накладанням швів, ліжковим режимом і тривалим перебуванням хворого в стаціонарі. При цьому методі по ходу видалених вен тривалий час зберігаються крововиливи, ущільнення, неприємні рубці, нерідко кінцівка набрякає, місцями може бути порушена чутливість шкіри, а до роботи людина може приступити лише через 1 -1.5 місяці.

Методика лазерного лікування варикозної хвороби передбачає наступні особливості: під місцевим знеболенням при ультразвуковому контролі уражений стовбур підшкірної вени проколюється і в його просвіт вводиться одноразовий світловод з наступним просуванням його до пахової ділянки. Надалі, на відміну від відкритої операції, розріз в паховій ділянці не виконується, вена не видаляється на зонді, а через введений світловод подається на венозну стінку лазерна енергія з наступним зморщуванням і закупоркою вени (тобто стовбур основної вени «заварюється»). Бокові ж варикозно змінені гілки видаляються також під місцевим знеболенням через проколи 1-2 мм без накладання швів.

По завершенні операції пацієнт самостійно виходить із операційної.