Тромбофлебіт поверхневих вен нижніх кінцівок


Досвід успішного виконання більше 1400 ендовазальних лазерних коагуляцій при варикозі з 2010 року – гарантія Вашого одужання!
Гринчук Валерій Петрович
Хірург відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні
Телефон лікаря: 097-746-15-34

При варикозному розширенні поверхневих вен нижніх кінцівок в результаті сповільнення току крові і пошкодження венозної стінки утворюється тромб в вені – тромбоз, і якщо приєднується запалення то виникає – тромбофлебіт. При цьому вена стає щільною, болючою, над нею зявляється припухлість, почервоніння підвищується температура шкіри над запальною веною.

Тромбофлебіт небезпечний тим, що він може поширюватися по поверхневих венах вгору до пахової ділянки і по так званим комунікантних венах - перейти на глибокі вени.

Тромби можуть зрушуватися з місця утворення і з током крові переноситися до серця – виникає тромбоемболія легеневої артерії, яка може закінчитися смертю.

Методи лікування тромбофлебіту

Лікування тромбофлебіту є невідкладним завданням. Пявки, бджоли, мазі та інші народні методи лікування є неприйнятними. Тромбфлебіт – не те захворювання , яке можна лікувати самостійно. Потрібно звернутися до хірурга.

Принципи лікування тромбофлебіту

  1. Не кожний тромбофлебіт смертельно небезпечний. Деяких хворих можна лікувати амбулаторно. Це повинен вирішити лікар.
  2. При тромбофлебіті варикозних вузлів з сильним болем ми виконуємо мікровтручання - видаляємо ці тромби через проколи.
  3. Поверхневий тромбофлебіт небезпечний, коли він розповсюджується по стегну вгору до пахової ділянки. І може поширитися в глибоку вену і відірватися. В даній ситуації необхідне термінове оперативне втручання – кросектомія – перевязка стовбура підшкірної вени в місці впадіння в глибоку. Дана операція виконується під місцевою анестезією.
  4. При тромбофлебіті варикозних вузлів без поширення тромбозу на магістральну вену виконується лазерна операція ЕВЛК на стовбурі вени, а тромбовані вузли видаляються через міні розрізи. Дана методика дозволяє значно прискорити одужання хворих з поверхневим тромбофлебітом.